Vše pro vaše pokojíčky a obýváčky

ico_tel

775 215 502

Objednejte si vymalování u nás

5 rad, jak si usnadnit úklid po malování

6.1.2015

Aby byl úklid po malování bytu co nejjednodušší a nestrávili jste jím celý den, přinášíme vám pár rad, díky nimž bude vaše domácnost zářit čistotou už za pár hodin.

1. Důkladné zakrytí nábytku

Ještě než započnou samotné malířské práce, důkladně zakryjte veškerý nábytek, který z místnosti nelze přesunout jinam. Zakrytí proveďte pomocí tenkého igelitu. Ten připevněte ze všech stran pomocí papírové lepicí pásky. Po vymalování bytu igelit jednoduše sejmete, nábytek přitom nebude potřeba otírat od kapek.

2. Zakrytí podlahy

Malíři pokojů i při největší snaze nezabrání občasnému ukápnutí barvy na podlahu. Abyste při následném úklidu neměli příliš mnoho starostí s vytíráním a odstraňováním zaschlých kapek, přikryjte podlahu silným igelitem. Použít se dají také speciální filcové přikrývky, které jednoduše roztáhnete po ploše podlahy. Důležité je zajistit to, aby se neodhrnovali. Opět proto použijte lepicí pásku.

3. Zakrytí bytových doplňků

Před malováním nezapomeňte také na drobné doplňky. Pomocí lepicí pásky zakryjte například vypínače, rámy oken, parapety či lišty u podlahy. Pokud to učiníte, bude úklid po vymalování bytu daleko rychlejší a snazší.

4. Použití speciálních mycích prostředků

Jakmile malířské práce skončí, pusťte se co nejdříve do úklidu, aby kapky příliš nezaschly. Na uklízení si pořiďte kvalitní mycí prostředky, jež jsou dostatečně účinné. Zvlášť to platí o přípravcích na podlahy. Nezapomeňte však ani na okna, která je po malování bytu rovněž nutné důkladně umýt.

5. Zajistěte si profesionální úklid

Naše firma AC malířství vám nabízí nejen samotné malířské práce, ale i možnost následného úklidu. Díky tomu ušetříte spoustu času i námahy. Zároveň nemusíte investovat do nákladných čisticích prostředků. Pokud se chcete poradit s odborníkem, který vám poradí, jak na vymalování bytu a jeho úklid, pak nás kontaktujte. Rady vám poskytneme také na telefonním čísle 775 215 502.