Vše pro vaše pokojíčky a obýváčky

ico_tel

775 215 502

Objednejte si vymalování u nás

Jak vybrat vhodný váleček na malování?

6.1.2015

Při malování bytu kromě štětců použijete také válečky. Těch je na trhu k dostání celá řada. Vždy je potřeba zvolit správný typ, aby šla práce od ruky a výsledek byl dle vašich představ.

Tvar a velikost válečku

Malíři pokojů mají obvykle několik velikostí a tvarů válečků. Je totiž třeba mít na paměti, že klasický váleček, s nímž malujete větší plochy, nepůjde použít například v rozích stěn. Výběr tak uskutečněte podle toho, co s ním budete natírat.

Podle velikosti je lze rozdělit na 3 základní skupiny:

  • Malé válečky – jsou vhodné pro malování hůře dostupných míst v rozích stěn, u radiátorů
  • Střední válečky – hodí se pro malování stěn menších rozměrů
  • Velké válečky – jsou potřebné pro malování stěn větších rozměrů. Nasazují se na teleskopickou tyč, díky čemuž se s nimi snadno dostanete i do větších výšek.

Volba správné velikosti válečku ovlivní to, jak dlouho vám malířské práce v domácnosti potrvají. Nevhodný tvar může způsobit nejen prodloužení doby prací, ale také špatný výsledek.

Materiály válečků

Válečky na malířské práce se dělí také podle materiálů, z nichž jsou vyrobeny. Nejčastěji se používají obyčejné pěnové, které mají poměrně dobrou nasákavost. Jsou určeny hlavně pro vodou ředitelné barvy, případně pak také pro syntetické nátěry. Na tyto barvy můžete použít také válečky s polyesterovým potahem, pokud mají kratší vlas.

Další materiály:

  • Přírodní potah – vhodné na nanášení základových barev
  • Vlněné potahy – používají se pro vodou ředitelné a antikorozní barvy
  • Jehněčí kůže – určeny pouze pro vodou ředitelné barvy

Výběr správného potahu je velmi důležitý. Každý potah má totiž jiné vlastnosti z hlediska nasákavosti a intenzity nanášení, což ovlivňuje výsledek vaší práce.

Rozmanitost produktů je skutečně široká. Pokud si nevíte rady s jejich výběrem a chcete se poradit s odborníkem, kdykoliv nás kontaktujte. Veškeré informace vám rádi poskytneme také na telefonním čísle 775 215 502.