Vše pro vaše pokojíčky a obýváčky

ico_tel

775 215 502

Objednejte si vymalování u nás

Jaké barvy se hodí do ložnice?

6.1.2015

Před tím, než se pustíte do malování pokojů, je třeba si promyslet, jaké zvolíte barvy. Ne každá barva, potažmo její odstín, je totiž vhodná pro konkrétní místnost. V tomto článku se zaměříme na ložnici, která je nedílnou součástí každé domácnosti.

Barvy stěn v ložnici nesmí být rušivé

Před tím, než vám poradíme, jaké barvy jsou do ložnice nejvhodnější, je dobré si obecně ujasnit, jaký typ barev je zde vůbec použitelný. Uvědomte si především to, že ložnice slouží hlavně k odpočinku, využívá se v odpočinku, využívá se v nočních hodinách. Člověk by zde měl mít dostatečný klid, nic jej nesmí rušit.

Týká se to nejen hluku, ale právě také vybavení místnosti. K malování pokojů, které slouží k odpočinku, tak volte vždy barvy, které nejsou příliš výrazné a ostré. V opačném případě by mohly být dosti rušivým elementem, který by ovlivnil kvalitu vašeho spánku. Stačí si uvědomit, jak nepříjemné může být, když usínáte a přitom musíte hledět na sytě rudou stěnu, z které skoro až bolí oči.

Doporučené barvy

Malíři pokojů proto doporučují do ložnice volit jemnější, umírněné tóny barev, které jsou spíše světlejší. Mezi vhodné barvy pro tuto místnost se dají zařadit zejména zelená, růžová či modrá. I u těchto barev však použijte světlé odstíny. Alternativou může být kupříkladu písková barva, případně světle oranžová, broskvová.

Jakým barvám a tónům se vyhnout?

A jaké barvy jsou do ložnice naopak zcela nevhodné. Pomineme-li černou, která se nehodí vlastně do žádné místnosti, není příliš dobré stěny pokoje vymalovat ani sytě oranžovou a červenou barvou. Příjemně nepůsobí ani tmavě šedá barva, která působí lehce depresivně.

Pro malířské práce doporučuji zvolit kvalitní firmu. Ta vám dobře poradí i s výběrem vhodných barev. Pokud se chcete poradit se zkušenými odborníky, kteří provádějí malování bytů dnes a denně, kontakt na nás najdete v kontaktech. Rádi vám poradíme také po telefonu na čísle 775 215 502.